Alex Albon nedorazil na testy formule E. Spekuluje se nad jeho přesunem do F1

Talentovaný Thajec Alex Albon před nedávnem podepsal smlouvu s továrním Nissanem pro nadcházející pátou sezonu šampionátu formule E. Logicky se měl ukázat již na předsezónních testech, kam ale vůbec nedorazil. Podle všeho proto, že se jedná nad jeho přesunem do F1.


Ještě před měsícem bylo pro Alexe Albona, dvaadvacetiletého Thajce narozeného v Londýně, všechno úplně jinak. Zatímco ve formuli 2 útočil na vedoucího George Russella a potažmo titul, naděje na podpis v prestižnějších soutěžích se ne a ne objevit.

Až tovární tým Nissan ve formuli E se rozhodl do svého programu Albona zařadit a posadit jej v nové sezóně vedle Sébastiena Buemiho. Albon neskrýval nadšení z přesunu. Jenomže ani tím příběh nekončí.

V úterý ve španělské Valencii začaly oficiální předsezónní testy, na kterých se Thajec neukázal. Prostě nepřišel. Důvod? Helmut Marko. Podle všeho právě pod taktovkou šéfa programu F1 Red Bullu kolem Albona začalo kroužit Toro Rosso a vábit jej do F1. Tam by měl v příštím roce nahradit Brandona Hartleyho.

Čtěte také: FINANCE MAJÍ PŘEDNOST PŘED TALENTEM, NISSAN SE TOMUTO PRAVIDLU SNAŽÍ POSTAVIT

To se pochopitelně nelíbí Nissanu, který musel do svého vozu narychlo posadit Olivera Rowlanda. Teoreticky vzato může Albon odjet první závody kalendáře formule E před přesunem do F1. Každopádně je s podivem, že ve smlouvě s Nissanem nejspíše chybí výstupní klauzule. Ta by v případě nabídky z F1 Albonovi umožňovala ukončit dohodu.

Jednání prý probíhají přímo ve Valencii a do vyřešení situace Nissan odmítá dění blíže komentovat.

Napsat komentář