Až Alonso všechny ty tituly získá, čekáme jej ve formuli E

Že je Fernando Alonso lačný po úspěších, o tom už asi nikdo nepochybuje. Vedle vítězství ve věhlasném závodu 24 hodin Le Mans a 500 mil Indianopolis, by se Španěl v budoucnu mohl pokusit prosadit i ve formuli E. Alespoň tomu věří vedení šampionátu.


Hlavním cílem Fernanda Alonsa je takzvaný „triple crown.“ I proto je Španěl v současnosti pilotem Toyoty v šampionátu vytrvalostních vozů WEC a vedle toho plní své závazky v McLarenu ve formuli 1. Zanedlouho by ovšem mohla na jeho seznamu přibýt i taková formule E. Fenomén současného motorsportu postupně láká bývalé hvězdy F1, velké automobilky a věhlasné investory.

Své o tom ví i exmistr světa F1 z roku 2016 Nico Rosberg nebo nedávno oznámený pilot týmu Venturi pro pátou sezónu a Alonsův bývalý týmový kolega Felipe Massa.

Čtěte také: FELIPE MASSA NASTUPUJE DO FORMULE E PŘINEJMENŠÍM NA TŘI SEZONY

„On chce vyhrát všechno – Le Mans, Indy. A pak mu bude chybět formule E? Bude sem proto muset přijít,“ polemizuje šéf seriálu elektrických formulí Alejandro Agag. „Alberto Longo (zástupce výkonného ředitele FE – pozn. redakce) zná Fernanda velmi dobře už hodně dlouho.

Seděli jsme společně s otcem Fernanda, který je zároveň jeho manažerem, v motorhome Renaultu a sledovali jsme závody. Je to samozřejmě neuvěřitelně talentovaný pilot a bylo by pro nás velkou ctí ho zde přivítat. Chce nicméně nejdříve vyhrát jiné tituly, tak doufejme, že si pospíší,“ dodává Agag.

S příchodem dvojnásobného mistra světa F1 by se znovu zvýšila kredibilita šampionátu formule E a zcela jistě i sledovanost. Ostatně před nedávnem něco podobného zažil i zmiňovaný šampionát WEC při premiérovém závodě sezóny ve Spa. Vše navíc umocnilo vítězství posádky Toyoty ve složení Alonso-Buemi-Nakajima.

Závod ePrix bude živě vytvořen v CGI prostředí, ve kterém fanoušci budou bojovat s reálnými závodníky