Zvolte Eko počin roku 2017. Vyhlášení už 22. února v rámci galavečera Zlatý volant

Poslední únorový čtvrtek bude patřit motorsportu, ale také budoucnosti dopravy. To totiž proběhne slavnostní vyhlášení ankety Zlatý volant. Do hlasování se může zapojit i veřejnost a vybrat tak například Eko počin uplynulého roku.


Zlatý volant prochází modernizací stejně tak, jako okolní svět motorsportu. Po čtyřech desítkách let ankety, kterou zahájil někdejší magazín Svět motorů, jež vychází dodnes, vstupuje anketa do další etapy. Pomyslným vyvrcholením sezony motorsportu 2017 bude slavností vyhlášení nejlepších sportovců této unikátní disciplíny poslední únorový čtvrtek roku 2018 v Kongresovém sále PVA Expo Praha. Do hlasování se může zapojit i široká veřejnost, která rozhodne o vítězi ve vybraných disciplínách. Jsou jimi:

  1. Sportovní automobil roku

  2. Motoristická událost roku

  3. Počin v oblasti e-mobility a autonomního řízení

Právě oblasti e-mobility a celkově technologiím s ní spojenými, se dostává čím dál větší pozornosti ze strany veřejnosti a bez povšimnutí nyní nezůstává ani při novinářském vrcholu sezony v oblasti motorsportu. Jak už ale bylo nastíněno výše, hlasovat v těchto třech anketách můžete i vy. Stačí pouze zavítat na oficiální stránky Zlatého volantu a bez jakéhokoli dalšího „papírování“ pouze zaškrtnout vámi zvolený počin.

Co se nabízí za možnosti? Celkově bylo do ankety navrhnuto 18 inovativních řešení v oblasti budoucích mobilit napříč širokým spektrem oborů. V nabídce proto naleznete formuli eForce z dílny studentů ČVUT, síť rychlodobíjecích stanic IONITY, projekt carsharingu elektrických automobilů nebo i šampionát formule E pod hlavičkou FIA. Nabídka je opravdu pestrá.

Současné výsledky naznačují těsnou bitvu mezi projektem New Energies Rally Český Krumlov a chytrou rychlodobíjecí stanicí Siemens. S velkým odstupem je na dělené třetí příčce šampionát formule E.

V nabídce „eko počinů“ je v letošním ročníku ankety Zlatý volant i formule E