Známe složení kvalifikačních skupin prvního závodu

Losování kvalifikačních skupin formou náhody je definitivně minulostí. V pátek proběhlo to poslední, které určilo výchozí složení pro první ePrix Hongkongu.


Jak jsme informovali již dříve, podoba kvalifikačního formátu z předešlých sezon doznala velkých změn. A to kvůli množícím se stížnostem ze strany některých týmů a jezdců, kterým se nelíbilo, jakým stylem je určován moment, kdy vyjedou ke svému ostrému pokusu.

Ještě před úvodním double headerem v Hongkongu proto přišla ona korekce, po níž kvalifikační skupiny budou určovány následovně. Pro první ePrix sezony (tedy sobotní závod) budou jezdci do skupin nalosováni stejným způsobem, jako tomu bylo doposud. Od druhé ePrix po zbytek sezony bude složení skupin určovat pořadí v šampionátu. Předchozí pravidla zůstávají neměnná.

Výchozí náhodně určené složení skupin pro sobotní ePrix bylo vylosováno při pátečním brífinku jezdců a my tak již známe soupisky. Došlo přitom na docela vzácnou situaci, kdy v každé ze skupin figurují vždy dva jezdci jednoho z týmu startovního pole.

Složení kvalifikačních skupin pro 1.ePrix sezony

Skupina 1

Skupina 2

Skupina 3

Skupina 4

Edoardo Mortara Sam Bird Nelson Piquet Lucas di Grassi
Maro Engel Mitch Evans Neel Jani Jerome D’Ambrosio
Sébastien Buemi  Kamuj Kobajaši Felix Rosenqvist Nico Prost
André Lotterer Antonio Felix da Costa Nick Heidfeld Oliver Turvey
Alex Lynn Luca Filippi Jean-Éric Vergne Daniel Abt