Závod v Hong Kongu pro Buemiho. Di Grassi po startu z 19. místa druhý

Úřadující šampion Sébastien Buemi navázal na výsledky z minulé sezony a ovládl závod v Hong Kongu. Druhý skončil jeho velký rival Lucas di Grassi, který startoval až z devatenáctého místa. Stupně vítězů doplnil Nick Heidfeld.

Kvalifikace

Kvalifikace se nevydařila Lucasovi di Grassimu, který nezvládl svůj monopost, naboural do bariéry a poškodil si zavěšení. O pár minut později ve stejném místě havaroval Loïc Duval. Dění na dráze bylo dvakrát přerušeno červenými vlajkami. Vzhledem ke zpoždění bylo zrušeno super pole. Nejrychlejší čas překvapivě zajel šampion první sezony Nelson Piquet Junior.

Výsledky kvalifikace:

cutuuk8wcaaxaar

Závod

Na startu závodu bylo k vidění několik drobných incidentů, na které doplatili oba piloti týmu ABT. Ma Qing Hua nedobrzdil do zatáčky, což vyvolalo řetězovou reakci. Čínský pilot narazil do Daniela Abta, Lucas di Grassi neměl šanci zareagovat a naboural do Hua. Domácí pilot musel dostoupit. Vedení si udržel Nelson Piquet Junior s týmem NEXTEV, naopak jeho týmový kolega Oliver Truvey ztratil dvě pozice.

Vedení prvnímu šampionovi formule E vydrželo do sedmnáctého kola. José Maria López nezvládl brzdění do čtvrté zatáčky a skončil v bariéře. Za ním jedoucí Nelson Piquet nestihl zareagovat a lehce se dotkl bariéry. Propadl se na třetí místo. Vedení se ujal Sam Bird. Na trať vyjel safety car, čehož využili někteří piloti a rozhodli se pro dřívější výměnu aut.

Lídr závodu Sam Bird do poslední chvíle oddaloval výměnu auta. Když zajížděl do boxů, zbývala mu necelá dvě procenta energie. Pilotovi se nedařilo odjet z garáže a ztratil několik drahocenných sekund. Propadl se až na patnácté místo. Vedení se ujal Sébastien Buemi.

Postupně museli odstoupit i Daniel Abt, Jean Éric Vergne a Mitch Evans. Téměř celé startovní pole mělo ke konci potíže s nedostatkem energie, některým pilotům v cíli zbývalo jen jedno procento.

Výsledky ePrix v Hong Kongu:

cuuimbzwyaaptg0-zavod

Záznam závodního dne:

Harmonogram:

NEDĚLE 9.10.2016
2:00 2:45 1. trénink
4:30 5:00 2. trénink
6:00 6:06 Kvalifikace – skupina 1
6:10 6:16 Kvalifikace – skupina 2
6:20 6:26 Kvalifikace – skupina 3
6:30 6:36 Kvalifikace – skupina 4
6:45 7:00 Super pole
10:00 11:00 ePrix Hong Kongu (45 kol)

Foto: motorsport.com