Za měsíc startuje nový šampionát Electric GT. Doprovázet jej budou motokáry

Electric GT Championship je podobného založení jako formule E. Jde o ryze elektrické sportovní vozy soutěžící na uzavřeném závodním okruhu. Mezi účastníky jsou i ženy a šampionát si bude nové jezdce vychovávat ve vlastní motokárové sérii, pochopitelně elektrické, jejíž součástí můžete být i vy.

Asi netřeba dlouze spekulovat nad rostoucí oblibou elektrické energie. Alespoň té, kterou využívají automobily k přesunu z bodu A do bodu B. Samozřejmě, že s touto chutí roste i zájem automobilek inovovat, a proto vznikají „vývojová pole,“ jež reprezentují různé závodní série.

Už zanedlouho odstartuje další nově vzniklý šampionát nesoucí příznačné označení – Electric GT. Začátek sezony je naplánován na poslední listopadový víkend a jako první jej přivítá okruh Paul Ricard ve Francii. S ním chtějí zakladatelé navázat na úspěchy formule E, nicméně Electric GT v příméme porovnání mírně kontrastuje svou o něco konzervativnější filozofií. Na rozdíl od zmiňované formule totiž se svými vozy zavítá na klasické okruhy a nikoli do center velkoměst.

Čtěte dále: Během víkendu formule E budou závodit elektrické cesťáky Jaguar

Kalendář Electric GT sestává z deseti destinací, přičemž všechny se nacházejí na území starého kontinentu. A tedy přístupné evropskému fanouškovi. V inaugurační sezoně se o titul utká, takřka klasicky, 10 týmů, z nichž každý na dráhu vyšle dva závodní vozy. Bez zajímavosti rovněž není fakt, že za volant usednou i ženy. Prozatím se v oficiálním výčtu nacházejí čtyři, avšak další ještě mohou přibýt. Stále zbývají tři neobsazená místa.

Co se samotných vozů týče, všech deset týmů k dispozici dostane stejné vybavení – modifikovaný vůz Tesla Model S P100D. Dá se nicméně očekávat nárůst počtu automobilek se zájmem účastnit se šampionátu. Každopádně vyjádřeno v číslech, upravená tesla ve svých útrobách poveze akumulátor o kapacitě 100 kWh a maximální rychlosti budou vozy dosahovat při 250 km/h se zrychlením z 0-100 km/h za 2,1 sekundy. Důležitými hodnotami jsou také 995 Nm točivého momentu a maximální výkon stanovený na 585 kW.

Nábor nových závodníků pro Electric GT bude spočívat ve vizi dalšího projektu v rámci EGT. Tím je EGT Karting neboli šampionát elektrických motokár. I zde půjde o souboj 20 závodníků z polovičního množství týmů. Zajímavostí je, že se jej můžete zúčastnit i vy. Stačí zavítat na oficiální stránky, vyplnit náborový formulář, zaplatit administrativní poplatek 50 eur a už jen čekat, zda se na vás usměje štěstí. Za zkoušku těch pár eur rozhodně stojí. Jedinými podmínkami jsou zkušenosti s motokárovými závody a stáří jedince 13 let a výše. Pole pak bude rozděleno na dvě věkové kategorie – 13-15 let a 15 a vyšší. Rozdíl už ovšem nebude v samotných motokárách.

„Investování do budoucích talentů je velmi důležité a je to něco, o co máme obrovský zájem. Jsme pevně přesvědčeni, že elektrické závody jsou budoucností motorsportu a my se snažíme rozvíjet a podněcovat zájem talentovaných závodníků. I proto jsme investovali do šampionátu elektrických motokár,“ uvedl v prohlášení Mark Gemmell, CEO Electric GT Holdings Inc.

kartingegt

Zdroj: http://www.electricgt.co