Vysoce postavený funkcionář Manchesteru City šéfem formule E?

Podáním nabídky šéfa a zakladatele formule E Alejandra Agaga na koupi šampionátu, jakoby by se začala i další šachová partie. Na pohovoru už byl někdejší manažer fotbalového týmu Manchester City Gary Cook. Spekuluje se o seniorské pozici.


Oficiálně vše začalo teprve před týdnem, kdy Agag doslova šokoval nečekanou nabídkou. V dopise adresovaném předsedovi představenstva nastínil svůj zájem vlastnit všechny akcie šampionátu a mít tak hlavní slovo v otázce budoucího směřování. Zda s nabídkou za 600 miliónů eur uspěje, závisí zejména na třetinových vlastnících – společnostech Liberty Global a Discovery Communications. Poněkud překvapivější zprávou jeho nabídka je s přihlédnutím na fakt, že minulý rok pár svých akcií prodal blízkým přátelům.

Že jde nicméně o skutečné téma, které je na pořadu dne, dokládá i další zpráva z prostředí formule E. K pohovoru na blíže nespecifikovanou pozici se prý totiž dostavil Gary Cook, bývalý a vysoce postavený marketingový šéf společnosti Nike a výkonný ředitel fotbalového týmu Manchester City. V Nike se proslavil zejména díky spolupráci s legendárním basketbalistou Michaelem Jordanem. V klubu již jistého letošního vítěze Premiere League zase dohlížel na jeho prodej šejkům do Spojených arabských emirátů. Hodnota klubu tehdy dosahovala výše 210 miliónů liber.

Čtěte také: MĚSTO BIRMINGHAM SAHÁ PO POSLEDNÍM MÍSTĚ V KALENDÁŘI 2019

Podle jednoho z nejmenovaných zdrojů prý za chystanými rošádami stojí výše zmíněná společnost Liberty Global, která do budoucna plánovala změnit Agagovu roli. Nyní ale visí otazníky nad tím, jak ve skutečnosti vlastníci holdingu formule E zareagují. Tedy zda se k takto velkému kroku odhodlají. Rozluštění tajenky se prý dozvíme na konci sezóny, kdy by mělo dojít zřejmě na řadu oficiálních oznámení.

Zajímavá jsou v tomto kontextu také některá z čísel zveřejněných deníkem Daily Telegraph. Ten poukazuje zejména na ztrátu z minulého roku, kdy šampionát kalkuloval se ztrátou 18,6 milionu liber. A to i navzdory ziskům ve stejném období, které dosáhly výše 94,4 milionu liber.

Mercedes skrze HWA vstupuje do formule E už příští sezónu