Volkswagen má za sebou první ostrou generálku na Pikes Peak, půjde o rekord

Už 24. června odstartuje další ročník legendárního závodu do vrchu Pikes Peak. Účastní se jej po dlouhých letech i Volkswagen. Představí se v kategorii elektromobilů a útočit chce na rekord. První testy prý dopadly na skvěle.


Romain Dumas, závodník francouzského původu, si spolu se svým týmem Volkswagen vytvořil v Colorado Springs svou základnu. Aby ne. Už za tři týdny budou součástí nejslavnějšího závodu do vrchu na horu Pikes Peak. Navíc poprvé se zde německá automobilka představí s prototypem do jehož útrob usadila elektrický pohon. Za sebou už mají první testy přímo na místě činu a podle slov činovníků týmů je vše na dobré cestě za rekordem.

Vyjet se jej pokusí zmiňovaný Dumas. Ten byl po onom testu nadšený výkonem svého speciálu I.D. R Pikes Peak, který poprvé mohl využít na uzavřené silnici naplno. Spolu s týmem se v něm soustředili mimo jiné na jednotlivé prvky jako zavěšení, pneumatiky nebo posouzení optimálního využití baterií v návaznosti na rekuperaci energie při brzdění.

„Perfektní zacházení s energií je jedním z klíčových faktorů pro úspěšné atakování rekordu v kategorii elektrických vozů. První testovací jízda v Pikes Peak byla zdařilá. Ukázala nám, že počítačové simulace spolu s testovacími jízdami v Evropě byly relevantní,“ vysvětlil Francois-Xavier Demaison, technický ředitel Volkswagen Motorsport.

Automobilce se daří rovněž naplňovat časové plány příprav, přičemž hlavní úkoly už má Volkswagen za sebou a nyní na řadu přichází takzvaný fine tuning. Samotný Dumas rovněž neskrýval nadšení z první ostré jízdy.

„Vůbec poprvé jsem se nemusel strachovat o výkon auta ve vyšších nadmořských výškách. I.D. R Pikes Peak je nejlepším autem, se kterým jsem na tenhle vrchol jel. Jeho akcelerace a rychlost v zatáčkách je vskutku impozantní a k tomu všemu je i velmi pohodlné.

Díky elektrickému pohonu se nemusím zaobírat řazením a raději se mohu soustředit na závodní stopu. Je ale samozřejmé, že je tu prostor i pro další zlepšování. Ve zbývajících testovacích jízdách budeme pokračovat v ladění detailů. Trať  na vrchol Pikes Peak znám velmi dobře, nicméně bude to premiéra za volantem závodního auta s elektrickým pohonem. Učím se každým metrem v kokpitu I.D. R Pikes Peak,“ popisoval Dumas své pocity po testech.

Čtěte také: BMW HLÁSÍ VELKOU POSILU PRO FORMULI E. DOKONCE VĚTŠÍ NEŽ JE SAMOTNÁ AUTOMOBILKA

Šéf Mercedesu: Zkušenosti našich motorářů z F1 budou klíčové

Zdroj: Volkswagen