VIDEO: Rádiová komunikace z Hongkongu bez cenzury

Sprosté nadávky, stížnosti a především zajímavé informace ze zákulisí z pohledu fanouška. Aneb jak probíhala ePrix Hongkongu z perspektivy rádiové komunikace.


Náročná, chaotická a dramatická. Takové byly povahové rysy úvodních ePrix sezony v Hongkongu. Sobotní závod poznamenaly červené vlajky, vítězný Sam Bird dokázal uhájit své vedení i přes penalizaci za nebezpečný manévr v boxech při výměně vozů. Nevěřícně se svých inženýrů tázal na odůvodnění: „Cože? Za to, že nejsou schopni vyčistit pitlane? No tak, trochu rozumu. Není to něco, co jsem chtěl udělat.“

Nick Heidfeld naopak šílel z tvrdé obrany Jeana-Érica Vergne. „Mění směr až příliš. Měl by mi ponechat místo minimálně na šířku jednoho auta. Vždy se vrací do mé stopy, když se dostanu na po jeho bok, narazíme do sebe. Mám pocit, že tenhle chlap tady dělá slalom,“ stěžoval si na nefér počínání Němec.

Přepis rádiové komunikace by v tomto duchu vydal ještě na slušných pár řádků. Peprných výlevů bylo dost a dost. Některé z nich si necenzurované můžete vychutnat ve videu níže.