VIDEO: Hybridní Range Rover Sport jako první zdolal schody do „nebe“

Ve snaze dokázat, že plug-in hybridní Range Rover Sport P400e dokáže podobné kousky jako kterýkoliv jiný terénní vůz, přijímá automobilka Land Rover vskutku bláznivé výzvy. Ta poslední se pojí k legendami opředenému místu v Číně, zvanému Heaven’s Gate, neboli Nebeská brána.

Neobvyklý je v tomto případě způsob, jak se k ní lze dostat. Až na vrchol, kde už lidé vstupují do „nebe,“ je to totiž pořádný tělocvik. Konkrétně je zapotřebí vyšlapat na 999 schodů. Jenomže ještě před tím byste nejspíš museli zdolat pořádně klikatou cestu k samotným schodům. Ta sice měří pouhých 11 kilometrů a dá se zdolat po silnici, nicméně čítá 99 mnohdy až pekelných zatáček.

A tady už lze asi vytušit, o co se slavný Land Rover pokusil. Automobilka se rozhodla se svým modelem zdolat schody vedoucí na samotný vrchol jako vůbec první na světě. Možná na tom všem dosud není příliš mnoho divného, nicméně to by schody nesměly být ve sklonu 45 stupňů.

Zcela nepochybně se jedná o marketingový tah, ale zároveň jde i o působivé video a při sledování některých pasáží se doslova tají dech.

Čtěte dále: ROSTE SPOTŘEBA UHLÍ A ZEMNÍHO PLYNU. MOHOU ZA TO ELEKTROMOBILY?

Napsat komentář