Vergne domácím hrdinou. V Paříži vyhrál a v čele šampionátu má pohodlný náskok

Pouhá čtyři dějství zbývají do konce letošního ročníku formule E. Po vítězství v ePrix Paříže je na tom žebříčku stále nejlépe Jean-Éric Vergne, který jedenkrát nemusí vůbec bodovat a přesto zůstane lídrem šampionátu. Lucas di Grassi spolu se Samem Birdem znovu na stupních vítězů.  Rozhodly ale až poslední metry závodu.


Jean-Éric Vergne vítězstvím v domácím závodě navýšil svůj náskok na čele šampionátu na 31 bodů. Francouz dobrému výsledku položil základy již v kvalifikaci, kterou ovládl suverénně před Samem Birdem ve voze DS Virgin. Ještě dominantněji si Vergne počínal v samotném závodě kdy si stylem start-cíl dojel pro další prvenství ve formuli E.

Stejně jako v Římě se spolu s ním na stupně vítězů dostali Lucas di Grassi z Audi na konečném druhém místě a již zmiňovaný Bird, pro kterého to byla celkem divoká jízda. Vergne protnul cílovou pásku necelých pět vteřin před Brazilcem, nicméně ten druhou pozici vytěžil z kolize mezi Birdem a André Lottererm, týmovým kolegou vítěze závodu, v poslední zatáčce závěrečného kola.

Čtěte také: TIPUJTE STUPNĚ VÍTĚZŮ A VYHRAJTE LUXUSNÍ HODINKY OMOLOGATO

Pilot týmu Techeetah byl úspěšně eliminován k jakýmkoli atakům ze strany di Grassiho, avšak v oné zatáčce Lotterer sešlápl brzdový pedál více než za nimi jedoucí Bird čekal, v důsledku čehož došlo ke kolizi mezi oběma. Britský závodník dokázal projet cílem jako třetí, Lotterer se ocitl o tři místa níže. Tento moment rovněž vynesl pozice i jezdcům za nimi. Konkrétně skvěle jedoucímu Marovi Engelovi ve venturi a Sébastienu Buemimu ve voze Renault.

Příliš se o sobotě nedařilo týmu Mahindra. Po skvělé formě v Římě přišlo opět lehké výsledkové vystřízlivění. V kvalifikaci to tentokrát ani jednomu z jejich pilotů nestačilo ani na nejlepší desítku, a ani v závodě nepřišlo výrazné zlepšení. Pro Felixe Rosenqvista bylo po několika povedených manévrech maximem osmé místo, Nick Heidfeld skočil těsně za body.

Velký posun vpřed naopak zaznamenal Daniel Abt, který byl výrazným mužem závodu. Z patnáctého místa se posunul až na sedmou příčku. Velké zklamání znamenalo účinkování v ePrix Paříže pro da Costu a tým Andretti. Skvělý výsledek vystřídaly nedokonalosti a Portugalec se ze závodu poroučel už po pouhých dvou kolech. Cíl nakonec neviděl ani týmový kolega Tom Blomqvist.

Výsledková listina závodu