Teslu a Space X už na facebooku nenajdete. Elon Musk účty svých firem smazal

Elon Musk tímto reagoval na kauzu kolem společnosti Cambridge Analytika, která údajně využila Facebook k zisku osobních údajů a následně je zneužila ve volebních kampaních. Muska k tomuto kroku vyzvali uživatelé Twitteru.


Nejprve se z nejznámější stránky světa ztratil profil vesmírné společnosti Space X, o pár chvil později se to samé událo i s automobilkou Tesla. V součtu měly tyto stránky více jak 5 milionů followerů. Ti tak lusknutím prstů přišli o důležité informační zdroje.

Čekat na sebe nenechaly ani další  výzvy. Jiný uživatel proto cílil na účet instagramu. Nicméně na to konto Musk odpověděl, že mu přijde v „pohodě.“ Tuto síť totiž považuje za nezávislou, na rozdíl od Facebooku.

„Facebook nepoužívám a nikdy jsem ho nepoužíval. Nemyslete si proto, že jsem nějakým mučedníkem, nebo mé firmy ve velkém ztratí. Neplatíme za reklamu nebo jinou podporu, takže mě to nezajímá,“ sdělil šéf technologického impéria.

Čtěte také: PRVNÍ VÁŽNÁ NEHODA VOZU TESLA MODEL 3 UKÁZALA NA NEDOSTATKY V BEZPEČNOSTI

Mezi ním a zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergrem tak nejspíše znovu vzroste napětí. To započalo už v roce 2016, kdy raketa Space X zničila satelit patřící Facebooku při jeho výnosu na oběžnou dráhu. Vloni zase slovní přestřelku vyvolalo téma robotů a soudného scénáře, kdy umělá inteligence jednoho dne zničí lidské tvůrce.

Tehdy mu Zuckerberg vyčinil za to, že Muskovo chování může lidstvo přivést na pokraj své existence a označil jej proto za nezodpovědné. „Jeho chápání tohoto tématu je omezené,“ kontroval Musk.

Facebook v těchto dnech stojí před obviněním kvůli úniku osobních dat. Úniky má na svědomí britská společnost Cambridge Analytika, s níž Facebook spolupracoval. Nepohlídal si ale, zda společnost plní závazky plynoucí ze smlouvy. Namísto plánovaného výzkumu prý byly použity při volebních kampaních. Mimo jiné prý i v Česku.

Tesla představila své novinky. Nejrychlejší elektrický vůz i první kamion