Syn slavného otce u Renaultu končí

Na konci letošní sezóny formuli E možná opustí jedno slavné jméno. Nicolas Prost, syn čtyřnásobného mistra světa F1, již nebude pokračovat ve spolupráci s Renaultem, respektive Nissanem. Francouz hledá nové místo jinde.


Do týmu byl Nicolas Prost přiveden jako první. Strávil s ním povedená čtyři léta. Tedy s výjimkou aktuálně probíhající sezóny. V ní zaznamenal své maximum už při druhém závodě v Hongkongu, kde dokončil na osmém místě. Jinak ale na špatné výsledky u Renaultu e.dams nemůže šestatřicetiletý Francouz žehrat. Spolu s týmovým kolegou Sébastienem Buemim totiž dokázali vyjet tři tituly pro nejlepší konstruktéry.

Tyhle časy jsou pryč, šampionátu vévodí čínský Techeetah, a i s Renaultem to vypadá podstatně hůře. Zkrátka se zdá, jako by už francouzská parta kolem Alaina Prosta předčasně svůj program ve formuli E ukončila. Oficiálně totiž Renault hodlá své závazky po sezóně přesunout do F1 a své know-how předat partnerskému Nissanu, který převezme licenci.

Platné přitom měly být i smlouvy se současnými jezdci, nicméně na konto Prosta se zřejmě podepsaly neoslnivé výsledky, a tak s ním Renault/Nissan pro pátou sezónu nepočítá. Podle dostupných informací je mladší nositel slavného jména na námluvách s několika týmy a i podle svých slov chce ve formuli E pokračovat coby závodník. Očekává se, že místa se uvolní nebo vzniknou u stájí Mahindra, NIO, Venturi a HWA.

Čtěte také: FELIPE MASSA NASTUPUJE DO FORMULE E PŘINEJMENŠÍM NA TŘI SEZONY

Nissan se rozjel po Americe, slavná herečka představuje monopost formule E