Soupiska formule E se uzavírá, zbývají poslední místa [AKTUALIZOVÁNO]

Sledujeme přesuny a příchody pilotů, kteří se budou účastnit nově se začínající éry formule E v sezóně 2018/19. V minulých týdnech Mezinárodní automobilová federace FIA oficiálně potvrdila účast jedenácti týmů – startovní pole rozšířil tým HWA (Mercedes).


Ten 8.10 představil hlavní pilíře programu, mezi kterými však stále chybí druhý závodní pilot. V největší míře se však mluví o tom, že se jím stane Stoffel Vandoorne, který se rozchází s McLarenem v královské disciplině F1.

Opačným směrem, tedy z formule E, míří jeden z největších talentů – Felix Rosenqvist, který bude závodit v IndyCar. Spekuluje se ovšem o jeho účasti v obou šampionátech. Mahindru, čtvrtý tým uplynulého ročníku, s velkou pravděpodobností opustí i veterán Nick Heidfeld. S jeho osobou je spojena funkce vývojového jezdce. Indický tým podle dostupných spekulací již podepsal dohodu s Pascalem Wehrleinem a blízko jí je i Belgičan Jerome D’Ambrosio. Obě informace však zůstavájí nepodložené.

Svou sestavu oznámil i staronový tým Nissan e.dams, kde podle očekávání setrval šampion druhé sezóny Sébastien Buemi. Místo Nicolase Prosta připadlo na Alexe Albona, jenž je přirovnáván k talentu Charlese Leclerca. Od budoucího ročníku pilot Ferrari v F1.

Podobně jako u Mahindry se, jako nejasná, jeví i situace u Dragon Racing. Chybí indicie i termín odhalení nového vozu spolu s jezdeckou sestavou. Už 11. října byl u týmu potvrzen José María López.

Mezi nováčky soutěže, ať již počítáme i navrátilce, jsou Felipe Massa, zmiňovaný Alex Albon, Tom Dilmmann, Gary Paffett, Robin Frijns a Alexander Sims.

Kompletní a schválená soupiska bude k dispozici 16. listopadu. Již 16.10 začínají ve španělské Valencii předsezónní testy, které, jak věříme, většinu soupisek uzavřou.

Tým

Pilot 1

Pilot 2

Audi Sport ABT Schaeffler Formula E Team Lucas di Grassi Daniel Abt
BMW I Andretti Motorsport Antonio Felix da Costa Alexander Sims
Dragon José María López Maxmilian Guenther?
DS Techeetah Jean-Éric Vergne André Lotterer
Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
HWA Gary Paffet Stoffel Vandoorne
Mahindra Racing Jerome D’Ambrosio Felix Rosenqvist?Pascal Wehrlein
NIO Formula E Team Tom Dilmmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sébastien Buemi Alex Albon
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans Nelson Piquet
Venturi Formula E Team Felipe Massa Edoardo Mortara

Vysvětlivky:

modře – potvrzená účast; bez otazníku – pravděpodobná účast; s otazníkem – spekulace

Media hub: