Téměř kompletní soupiska formule E [AKTUALIZOVÁNO]

Sledujeme přesuny a příchody pilotů, kteří se budou účastnit nově se začínající éry formule E v sezóně 2018/19. V minulých týdnech Mezinárodní automobilová federace FIA oficiálně potvrdila účast jedenácti týmů – startovní pole rozšířil tým HWA (Mercedes).


Ten 8.10 představil hlavní pilíře programu, mezi kterými však chybělo jméno druhého závodního pilota. Nedlouho na to se jím stal Stoffel Vandoorne, který se rozchází s McLarenem v královské disciplině F1.

Opačným směrem, tedy z formule E, míří jeden z největších talentů – Felix Rosenqvist, který bude závodit v IndyCar. Mahindru, čtvrtý tým uplynulého ročníku, z pozice hlavního pilota opustí i veterán Nick Heidfeld. S jeho osobou je spojena funkce vývojového a rezervního jezdce. Indický tým podepsal dohodu s Pascalem Wehrleinem, jemuž bude krýt záda Belgičan Jerome D’Ambrosio.

Svou sestavu oznámil i staronový tým Nissan e.dams, kde podle očekávání setrval šampion druhé sezóny Sébastien Buemi. Místo Nicolase Prosta připadlo na Alexe Albona, jenž je přirovnáván k talentu Charlese Leclerca. Od budoucího ročníku pilot Ferrari v F1.

Mezi nováčky soutěže, ať již počítáme i navrátilce, jsou Felipe Massa, zmiňovaný Alex Albon, Tom Dilmmann, Gary Paffett, Robin Frijns, Alexander Sims a Pascal Wehrlein.

Kompletní a schválená soupiska bude k dispozici 16. listopadu. Již 16.10 začínají ve španělské Valencii předsezónní testy, které, jak věříme, většinu soupisek uzavřou.

Tým

Pilot 1

Pilot 2

Audi Sport ABT Schaeffler Formula E Team Lucas di Grassi Daniel Abt
BMW I Andretti Motorsport Antonio Felix da Costa Alexander Sims
Dragon José María López Maxmilian Guenther
DS Techeetah Jean-Éric Vergne André Lotterer
Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
HWA Gary Paffet Stoffel Vandoorne
Mahindra Racing Jerome D’Ambrosio Pascal Wehrlein
NIO Formula E Team Tom Dilmmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sébastien Buemi Oliver Rowland?
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans Nelson Piquet
Venturi Formula E Team Felipe Massa Edoardo Mortara

Vysvětlivky:

modře – potvrzená účast; bez otazníku – pravděpodobná účast; s otazníkem – spekulace

Media hub: