Siemens v Ostravě otevřel celosvětové centrum pro vývoj elektromotorů

Nové středisko pro výzkum a vývoj se zaměřením na elektromotory, generátory a Průmysl 4.0 v Ostravě otevřel německý koncern Siemens. Centrum zaměstná až na stovku vysokoškolsky vzdělaných lidí a bude mít globální odpovědnost za vývoj elektrických strojů.


V Ostravě počínaje včerejším dnem vyrostlo nové centrum, které je v rámci koncernu a celosvětového měřítka teprve druhým svého druhu. Původním záměrem přitom bylo otevřít jej pouze s využitím pro tuzemské závody. A proč zrovna Ostrava? Důvodů zřejmě bylo více, nicméně firma na Moravě disponuje již třemi závody se zaměřením taktéž na elektromotory, a proto se Ostrava jevila jako logické řešení. Za další je v plánu i úzká spolupráce s VŠB a Technickou univerzitou Ostrava.

„V centru nabízíme místa specialistům pro elektrické a mechanické simulace, termální analýzy, certifikace, jakož i odborníkům pro databáze a informační systémy. Inovace, výzkum a vývoj, data management, aplikace a řešení pro digitalizaci produktu a Průmysl 4.0 budou hlavní činnosti kompetenčního centra,“ uvedl ředitel vývojového a výzkumného centra Igor Majer.

Čtěte také: BUDOUCNOST ŠKODOVKY BUDE ELEKTRICKÁ, A PŘEDEVŠÍM V ČECHÁCH

Nicméně nejen nové centrum v Ostravě hledá desítky zaměstnanců. Další zhruba dvě stovky pracovníků už v současné době hledají ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Mohelnici. Rostoucí poptávka po pracovní síle tak odráží boom, který mezi elektromotory nastává. A to i v takovém prostředí, jako je konzervativní Česko.

Skupina Siemens přitom před nedávnem hlásila v Česku pokles zisků až o pětinu na 1,36 miliardy korun. Přesto se společnost na našem území nadále rozrůstá a investuje. Ke dnešnímu dni zaměstnává více jak 11 000 lidí.

Napsat komentář