První změny ve složení týmů potvrzeny. Vergne odchází z DS Virgin

Jean Eric Vergne a Ma Qing Hua budou noví týmoví kolegové, a to u přeměněného týmu Aguri, který odhalil svého nového majitele. Vergneho u DS Virgin nahradí José María López.

Čínská společnost SECA potvrdila svůj vstup do formule E. SECA kupuje většinový podíl týmu Aguri a v sezoně 2016/17 bude působit pod názvem Techeetah. „Formule E otevírá marketing, výzkum a vývoj. Umožňuje zapojení fanoušků a celosvětových čínských značek. Techeetah je tým s jedinečným přístupem k čínským i evropským fanouškům, a to prostřednictvím našich hvězdných pilotů,“ komentoval zakladatel společnosti SECA Sheng Li.

„Formule E velmi ráda přivítá nový tým Techeetah a společnost SECA, která podporuje náš šampionát. Čína je prioritou našeho šampionátu. Náš první závod se konal v Pekingu. Tato země vyvíjí velké úsilí v oblasti elektroniky. Společně budeme pracovat na rozšíření formule E v Číně a naším cílem je oslovit miliony potenciálních fanoušků,“ řekl šéf šampionátu Alejandro Agag.

Jean Eric Vergne odchází k Techeetahu a u DS Virgin ho nahradí dvojnásobný šampión WTCC José María López. Třiatřicetiletý pilot má za sebou úspěšnou kariéru v cestovních vozech nebo italské formuli Renault. Působil také jako testovací pilot ve formuli 1. „Pro mě to je opravdu vzrušující, těším se na výzvu ve formuli E s DS Virgin. S týmem DS už mám nějaké zkušenosti, takže jsem si jistý, že v následující sezoně můžeme dokázat velké věci. Formule E je stále silnější. Těším se hlavně na návrat do Buenos Aires, kde tým v minulé sezoně slavil velký úspěch,“ komentoval své nové angažmá López.

López vstupuje do úspěšného týmu. Sam Bird dokončil sezonu na čtvrtém místě, celkem vyhrál tři ePrix a na předání cen FIA získal cenu Pole position. „Tato sezona byla dalším krokem vpřed. Ve druhé polovině sezony jsme ukázali stabilní tempo. Pokud se nám podaří získat více vítězství v závodech, tak bychom mohli bojovat o titul. V týmu se cítím jako doma a už se nemůžu dočkat další sezony,“ řekl Sam Bird.