V týmu NIO je po odchodu Nelsona Piqueta lepší atmosféra

Hned v premiérové sezoně byl za hvězdu. Nelson Piquet mladší v ní spolu s týmem NIO, tehdy ještě pod názvem China Racing, získali titul. V následujících dvou ročnících ale toto soužití znamenalo spíše boj o přežití. Obhajoba titulu nevyšla, Piquet tehdy skončil v pořadí šampionátu dokonce až na patnáctém místě, a výsledky nepřišly ani v prozatím poslední sezoně. Šéf stáje Gerry Hughes byl nucen se jej zbavit. Nicméně ne až tak pro nepřesvědčivé výkony, jako spíš pro neadekvátní chování.

A zatímco tedy syn bývalého šampiona formule 1 míří do týmu Panasonic Jaguar Racing, na jeho místo putuje Ital Luca Filippi. Spolu s ním závodní dvojici utvoří Oliver Turvey. Hughes tento transfer kvituje spolu s odkazem na napjatý vztah, který prý měl s Piquetem.

„Myslím, že oba naši piloti budou schopni spolupracovat pro dobro týmu. Bez nějakých zbytečných skrupulí musím říct, že tomu tak loni nebylo,“ prozrazuje Hughes možné důvody rozvázání pracovního poměru s šampionem první sezony. „Tým je v porovnání s minulým rokem o mnoho šťastnějším místem a tuto lepší atmosféru podle mě můžeme využít k dalšímu progresu. Naše dynamika je teď jiná a Luca je s tím spokojený. Mít dva veselé a komunikativní piloty je ve formuli velký bonus.“

Čtěte také: JEZDCI FORMULE E DOMINOVALI FINÁLOVÝM DĚJSTVÍM V BAHRAJNU A MACAU

Někomu se angažování, poměrně neznámého Filippiho, může jevit jako překvapivý krok. V předsezonních testech ve Valencii se však Ital ukázal být nejrychlejším z nováčků. A to po boku borců jako André Lotterer, Neel Jani nebo Edoardo Mortara je skvělé samo o sobě. O jeho podpisu po této zkušenosti prý nebyl žádný pochyb.

„Hodně o něm vypovídá i to, že byl se svými výsledky nespokojený, ale pokračuje ve vzdělávání a zlepšování se. Jedná se o šampionát, kde pilot musí být schopný se rychle přizpůsobit informacím ohledně nakládání s energií. Rozdíl je v tom, že se jezdci v každém kole nesoustředí na sto procent, protože okolo je spousta práce ohledně využívání energie,“ doplnil šéf stáje.

Hromadný úprk automobilek do Formule E! Jak si to vysvětlit?