Pininfarina se elektrifikuje. Bude vyrábět vlastní elektrické vozy

Dosud se Pininfarina věnovala výhradně stavbě karoserií. Po spojení s indickou Mahindrou se však pouští do nového odvětví – elektrických vozů.

Legendární společnost Pininfarina, sídlící v italském Cambianu a dodnes se zabývající výhradně designem karoserií, vytvoří vlastní řadu elektrických vozů. Jedním z impulsů k tomuto kroku mohlo být i indické vedení firmy v podobě Mahindry, jež se aktivně účastní šampionátu formule E a do vývoje v tomto odvětví investuje velké finanční prostředky.

Mahindra většinový podíl od Pininfariny navíc odkoupila teprve loni a do jejího zázemí již investovala 185 milionů dolarů. Nyní jsou prý předmětem debat budoucí záměry a podle všeho se Pininfarina má stát společností plně se orientující na elektricky poháněná vozidla. To ovšem zatím nebylo potvrzeno ani jednou ze zúčastněných stran.

Čtěte také: Chystá se radikální, zcela inovativní, změna závodního formátu formule E

Že se ale jedná o nejvíce pravděpodobný směr, napovídá i letošní spojení s firmou Hybrid Kinetic Group Limited se základnou v Hongkongu. S tou má Pininfarina vyvinout elektrický vůz od konceptu až po samotnou výrobu.

„Tato dohoda potvrzuje naše záměry ve světě automobilového designu, inženýrství a malosériové výroby v době velkých změn automobilového průmyslu. Synergie s větší skupinou, jako je Tech Mahindra, posiluje naše obchodní příležitosti,“ uvedl v prohlášení výkonný ředitel Pininfariny Silvio Pietro Angori.

„Naší stávající skupině zákazníků můžeme nabídnout komplexní designérské a inženýrské služby. Dále nám partnerství s Tech Mahindra umožní konkurovat tradičním hráčům v oblasti elektrických a hybridních platforem a také autonomního řízení.“

Pininfarina2

Foto: carmagazine.co.uk

Napsat komentář