Nová sezóna formule E odstartuje v Saudské Arábii

Formule E zná zahajovací destinaci nadcházející páté sezóny. Stala se jí saudskoarabská metropole Rijád. V oficiálním prohlášení to před ePrix Berlína uvedl ředitel série Alejandro Agag.


O kalendáři formule E a jeho nadcházející podobě už bylo napsáno v rámci neoficiálních spekulací mnoho. Ještě před červnovou uzávěrkou už přesto známe první oficiální údaj. Jak jsme již dříve avizovali, pátá sezóna šampionátu elektrických formulí začne v hlavním městě Saudské Arábie Rijádu.

Pro oblast Blízkého východu jde o historický okamžik, formulové závody mezinárodního formátu se tu totiž ještě nekonaly. Navíc se zde vůbec poprvé představí druhá generace vozů formule E v ostrém závodě. Prozatím však nebylo stanoveno přesné datum, nicméně nejpravděpodobnějším datem je 8. prosinec 2018. Formální prohlášení přednesl v padoku ePrix Berlína zakladatel seriálu Alejandro Agag.

Čtěte také: KÁHIRA, BEJRÚT NEBO DAUHÁ. TO JSOU MOŽNOSTI KALENDÁŘE DALŠÍ SEZONY FORMULE E

„Závody v Rijádu při první příležitosti nové sezóny skvěle vyhovují nové fázi šampionátu formule E. Je to vzrušující a živá země, která se zaměřuje na svou budoucnost. Saudská Arábie bude ideálním dějištěm pro premiérové představení monopostu druhé generace.

Máme za to, že vize prince Chalída, prince Abdulazíze a celé země perfektně vyhovuje nejnovější kapitole elektrických městských závodů. Hodně měst v současnosti vyhlíží formuli E a obzvláště v Saudské Arábii, kde se soustřeďují na vývoj nových technologií, obnovitelných zdrojů a elektrických aut,“ uvádí Alejandro Agag ve svém proslovu.