Nissan se chystá na vstup do formule E, úspěch chce postavit na neúspěchu ve WEC

Zrušený projekt LMP1 v novém programu Nissanu, formule E, bude hlavním opěrným bodem automobilky na cestě za úspěchem. Odborné znalosti bude čerpat i z divize elektrických automobilů.


Automobilce Nissan program v kategorii LMP1 vytrvalostních vozů WEC příliš nevyšel. V únoru 2015 představil upravený speciál GT-R LM Nismo, se kterým odjel pouze jeden jediný závod, načež přišlo ke konci roku oznámení o dalším nepokračování v seriálu. Zaměstnanci programu navíc jen pár dní před vánočními svátky dostali vyhazov.

Nyní se Nissan vrhá do nové výzvy – formule E – a na počátku příštího roku oficiálně převezme současný tým Renault e.dams. Program v šampionátu elektrických formulí bude prvním od neúspěchu v LMP1. Zakládat se přitom bude na poznatcích z WEC, ale i Super GT nebo Daytona Prototype international. V rozhovoru pro motorsport.com to přiznal Michael Carcamo, šéf divize Nismo.

„Máme inženýry v těchto programech a můžeme tak sáhnout po všech jejich vědomostech. Některé jejich znalosti jsou technického rázu, ohledně specifických technologií, o tom, co fungovalo a co naopak ne, nebo v jakých oblastech potřebujeme posílit.

Čtěte také: FERRARI SE NENECHÁ ZTRAPNIT MAHINDROU, Z F1 PROTO NEODEJDE

Existuje spousta osvědčených postupů, jak dát dohromady organizaci nebo na to, co funguje při velkých distancích pracovišť, jak lidem připravit dobré pracovní prostředí a dosáhnout tak úspěchu. Právě jsme uvedli druhou generaci modelu Leaf a po mnoho let jsme prováděli výzkum a vývoj elektrických vozidel. Takže máme k dispozici velké množství zdrojů, které v tomto úsilí můžeme využít,“ tvrdí Carcamo.

Nissan se již aktivně účastnil prosincového double-headeru v Hongkongu, což byla zároveň první zkušenost s elektrickými formulemi. Předmětem studia byla zejména organizační struktura a hnací ústrojí. Očekává se nicméně, že Nissan v sezoně 2019/20 využije technologii Renaultu, neboť ten již vynaložil velké prostředky na její vývoj.

Soupiska nováčkovských testů v Marrákeši