Montréal zůstane bez náhrady, sezonu uzavře dvojitá ePrix New Yorku

Pořadatelé šampionátu formule E nenašli adekvátní náhradu za již dříve zrušenou ePrix Montréalu. Sezona tak skončí double-headerem v ulicích New Yorku.


To znamená jediné. Dříve schválený kalendář doznává podstatných změn a počet závodů je redukován na 12. Již před Vánoci byla navíc oznámena náhrada za ePrix Sao Paula, jejíž místo se podařilo vyplnit závodem v Punta del Este. Znamená to také, že fanoušci budou svědky finálového rozuzlení během double-headeru v New Yorku, který zároveň bude druhým a posledním v sezoně. Tím třetím měl být právě Montréal.

Příčinou zrušení ePrix na území největšího města provincie Québec, je zvolení nové starostky města Valerie Plante, které se projekt formule E v ulicích příliš nezamlouval. Navrhovala přitom přesun na klasický závodní okruh, na kterém jezdí i F1.

Ředitel seriálu Alejandro Agag už minulý týden naznačil, že zredukování závodů na dvanáct je takřka nevyhnutelným krokem. Záhy se tak toto vyjádření potvrdilo. Komise FIA se proto ve středu sešla s výborem, který má na starosti otázky kalendáře a společně probírali dostupné možnosti.

Čtěte také: EXKLUZIVNĚ: ROZHOVOR S ORLANDEM BLOOMEM O TECHNOLOGII FORMULE E

Ve hře prý byl i druhý víkendový závod v Římě a uvažovalo se i o červencové události na Norisringu. Plány však zhatil nedostatek času k vytvoření rozsáhlé marketingové kampaně v případě Norisringu. V Říma se pak jednalo o logistické problémy v souvislosti s přidanou nedělní ePrix.

Pro formuli E nicméně nejde o ojedinělý případ. Od své první sezony 2014/15 byly například zrušeny závody v Riu de Janeiru, Moskvě, Bruselu nebo v centru Berlína. V případě posledního jmenovaného města nakonec došlo pouze k přesunu na letiště Tempelhof, kde se pro velký úspěch pojede i letos 19. května.

Máte-li  i vy zájem vyrazit na formuli E a okusit festival technologie, zábavy a inovací na vlastní kůži, pak právě Berlín je skvělou příležitostí. Využít k tomu můžete třeba služeb cestovní kanceláře CK Prima Italia, která nabízí organizované zájezdy mimo jiné i na formuli E. A na to, jak novou závodní platformu vnímají ostatní nezasvěcení lidé, se můžete podívat na přiloženém videu. Průvodcem vám bude školitel Petr Mára.