Mercedes skrze HWA vstupuje do formule E už příští sezónu

Jedenáct účastníků na prahu nového ročníku 2018/19. HWA se odtrhne od Venturi a vystupovat bude jako samostatný zákaznický tým – odebírat bude právě od Venturi. Licenci o rok později přebere tým Mercedes.


Dlouhodobé dohady jsou u konce. O účasti společnosti HWA, která úzce kooperuje s Mercedesem, se totiž mluvilo dlouho. Až před pár dny ale padlo konečné rozhodnutí a HWA se v příštím ročníku bude prezentovat jako samostatná jednotka. Do této doby společnost, jejíž stejnojmenný tým zaměstnává v německém poháru DTM piloty jako Edoardo Mortara, Pascal Wehrlein nebo Paul di Resta, spolupracovala s monackým týmem Venturi, kterému poskytovala své inženýry a řešila technickou podporu.

Prakticky tak dochází k pouhému odštěpení, kdy se z jednoho týmu stanou dva. Kamarádské vztahy přesto nezaniknou. HWA se totiž stane zákazníkem Venturi od něhož bude odebírat pohonné ústrojí. V širším měřítku rošáda znamená, že už v příštím ročníku vzroste počet týmu na jedenáct, a to před plánovaným rozšířením o Mercedes a Porsche v sezóně 2019/20. Licence HWA přitom připadne právě Mercedesu.

Čtěte také: MĚSTO BIRMINGHAM SAHÁ PO POSLEDNÍM MÍSTĚ V KALENDÁŘI 2019

„HWA AG je nejúspěšnější tým v historii DTM. Naším cílem je nyní navázat na úspěchy společnosti ve formuli E. Ta svým unikátním konceptem nabízí zcela novou perspektivu budoucího motorsportu. Série je charakterizována inovativním duchem a ochotou vyvíjet nové způsoby interakce s fanoušky.

Pouliční závody v srdcích největších a nejdůležitějších světových měst přinášejí příležitosti k tomu, aby zaujaly nové publikum a vzbudily v lidech zájem o udržitelné technologie budoucnosti,“ hovořil o vstupu HWA do formule E výkonný ředitel společnosti Ulrich Fritz.

HWA byla založena v roce 1998 jako odnož AMG, sportovní divize Mercedesu. Její tým v DTM získal již sedm titulů mezi konstruktéry. Do formule E vstupuje v době největšího rozmachu šampionátu. Již v příští sezóně do hry vstoupí nová generace vozu s prodlouženou výdrží baterií. Zároveň s tím tedy dojde i ke zvýšení maximální rychlosti.

Čtěte dále: CHCE FORMULI E PRO SEBE, NABÍDL 600 MILIÓNŮ EUR

VIDEO: Šampionát Jaguaru se poprvé představí v Berlíně