Lucas di Grassi bude usilovat o prezidentský post FIA

Šampion minulé sezony formule E oznámil svůj zájem ucházet se v budoucnu o místo prezidenta Mezinárodní automobilové federace. Tuto pozici v současnosti zastává Jean Todt.


Lucas di Grassi není žádným zelenáčem. Je mu třiatřicet let a na kontě má řadu úspěchů. Ten poslední přišel v sezoně 2016/17 ve formuli E, která se stala zároveň jeho velkou vášní. Ostatně potvrzuje to i role výkonného ředitele „doprovodné“ série Roborace, kde je rovněž velmi aktivní.

Současný pilot týmu Audi Sport ABT tak jasně ukazuje, že jeho zájmy dalece přesahují pouhopouhé řidičské schopnosti. Di Grassi například prosazoval zlepšení bezpečnosti závodníků a vyzval motorsport jako celek k tomu, aby zvážil svou úlohu v dnešním rychle se měnícím světě. Do budoucna proto uvažuje, že by kandidoval na prezidenta nejvyššího řídícího orgánu v motorsportu a mohl daleko více ovlivnit budoucí směr.

Čtěte také: EXKLUZIVNĚ: ROZHOVOR S ORLANDEM BLOOMEM O TECHNOLOGII FORMULE E

„Miluji svůj sport. Občas mám velmi odlišné názory než mají ostatní lidé. To se ukázalo v momentě, kdy jsme začínali s formulí E. Trochu se to projevilo už před pěti lety, kdy jsem se zapojil do WEC. Můj názor tehdy byl, že současná LMP1 není dlouhodobě udržitelná.

Rád bych tomuto sportu pomohl. Chtěl bych jej udělat mnohem přitažlivější, zlepšit závody, postarat se o bezpečnost a současně bojovat s vlnou, která vrací motorsport zpět, kdy ubývají kategorie, sponzoři a je tu více finančních problémů.

Samozřejmě se budu ucházet o ten post, ale jsem stále ještě dost mladý. Mám před sebou ještě spoustu času, ale proč nemyslet ve velkém a neuvažovat v budoucnu o prezidentství ve FIA? Pokud si budu myslet, že je to správná cesta a lidé budou sdílet moje myšlenky, pak to udělám velmi rád,“ cituje slova úřadujícího šampiona formule E magazín Motorsport.

Napsat komentář