Formule E se namísto do Brazílie vypraví do Uruguaye

Závod v polovině března příštího roku se namísto v Sao Paulu uskuteční v Punta del Este. Okruh byl na listině záložních plánů jako první v pořadí.


Už ke konci listopadu vyšlo najevo, že autority brazilského města Sao Paulo nestihnou dotáhnout privatizační proces parku Anhembi do soukromých rukou. Tedy místa, kde se měla uskutečnit 17. března 2018 premiérová ePrix. Tímto prohlášením spadla opona nad brazilským závodem dřív, než se stačila roztáhnout. Došlo nicméně pouze na odsun o jeden rok, a tak již v průběhu páté sezony by měla formule E do centra města skutečně zavítat.

O tom, že se bude Mezinárodní automobilová federace snažit o nahrazení závodu, bylo jasné už od počátku. A k potvrzení došlo už ve čtvrtek. Náhradní destinací byla zvolena Punta del Este v Urugayi. Přístavní resort závody formule E hostil už během prvních dvou sezon a pokaždé zde slavil Sébastien Buemi a Renault e.dams. Okruh samotný měří necelé tři kilometry a jezdí se zde jen těsně vedle vody.

Čtěte dále: OBROVSKÝ TRAPAS LEWISE HAMILTONA. PO 3 LETECH SE ZAČAL BÁT O HEIDFELDOVO ZDRAVÍ

„Mám rád tohle místo. Má skvělou atmosféru a i trať je dobrá. Už jsme tu byli svědky pár hezkých závodů. Osobně mám odtud dobré vzpomínky na svůj první závod. Pokud musíme mít náhradní závody, pak Punta je dle mého perfektní,“ dodal Jean-Éric Vergne, držitel historicky první zdejší pole position.