Exkluzivně: Rozhovor s Orlandem Bloomem o technologii formule E

Hollywoodský herec a formule E? Že to nejde dohromady? Omyl! Čím dál více známých osobností se zajímá o životní prostředí a někteří se jej snaží dokonce aktivně chránit. Možná to není případ Orlanda Blooma, avšak i on má k rychlým autům, formuli E a prostředí, ve kterém žijeme, velmi blízko.


Do padoku formule E už zavítala spousta slavných tváří. A letos to vypadá, že ředitel seriálu Alejandro Agag při příležitostí každé ePrix bude ve „své kanceláři“ hostit právě některou ze světových celebrit. V Hongkongu přivítal mistra světa formule 1 sezony 2016 Nika Rosberga, zatímco o uplynulém víkendu se z dalekého Hollywoodu přiletěli podívat Leonardo DiCaprio a Orlando Bloom.

Oba stihli prohodit pár slov s některými z pilotů, avšak ústřední postavou byl přeci jen Bloom. V den ePrix totiž slavil své jednačtyřicáté narozeniny, a tak se zkrátka točilo vše kolem něho. Milovník rychlých aut mohl v rámci oslav usednout i za volant monopostu formule E, načež s ním byl veden i krátký rozhovor nejen o pocitech z jízdy.

Takže, měl jste nějaký ten čas si všechno, co formule E nabízí, prohlédnout. Co si o tom myslíte?

Vzrušující záležitostí je zjevně technologie a její dnešní vývoj s těmito auty na dráze. Samozřejmě směrem dopředu se postupuje velmi rychlým tempem a v budoucnu to bude mít dopad na vše, co můžeme vidět doma okolo nás. To je úžasné.

Vždy jsem miloval auta – vždy jsem miloval rychlá auta – a teď si bez jakéhokoli pocitu viny můžete užít tohle všechno, protože víte, že děláte něco, co má pozitivní dopad na životní prostředí.

Našel jste tedy v elektrickém voze zalíbení?

Naprosto. Čekal jsem, až se technologie dostane do bodu, kdy bude neprůstřelná. A to je to, co dělá formule E. Baterie už nejsou problémem, v současnosti jde o infrastrukturu a nabíjecí místa. Když si představíte, že si své auto můžete nabít doma stejně rychle jako vůz formule E, pak je to skutečně úžasný dominový efekt.

Kdo podle vás vyhraje šampionát?

Nemám absolutně ponětí. Je ještě příliš brzy o tom diskutovat.

Co byste vzkázal někomu, kdo je ve formuli E nový?

No, já jsem nezasvěcený, ale strávil jsem tu skvělé chvíle. Nemohu porovnávat s formulí 1, protože s ní nemám žádnou zkušenost, ale mohu vám říci, že formule E je hodně zábavná.

Ve formuli E jste se i svezl, jak vám to šlo?

Svezl. Auto jsem tlačil až na samotný limit. Je to docela adrenalin, ale je to úžasné. Počkat, neudělal jsem přesně to, co se stalo v New Yorku. Já jsem totiž řídil auto a ne, že auto řídilo mně.