DS se zřejmě nestane novým dodavatelem baterií pro formuli E

Společnost DS, která spolupracuje s týmem DS Virgin, se zřejmě nestane novým dodavatelem akumulátorů. Firma chce zůstat jen u sponzorování. DS nejdříve projevilo zájem, ale nyní se situace změnila.

Ředitel společnosti DS Xavier Mestelan potvrdil, že sponzorování týmu je výhodnější. „Pro DS je důležité zlepšit naše technologie v oblasti elektromobilů. Myslíme, že v tuto chvíli dodávání baterií není práce pro výrobce automobilů. Zatím jsme nepřijali konkrétní rozhodnutí. Máme hodně práce ve formuli E, ale v této fázi nechceme spolupracovat s nikým dalším. Jediným důvodem k navrhnutí nové baterie je rozvoj znalostí v oblasti technologie, ale to můžeme dělat sami.“

Mestelan si myslí, že nový dodavatel akumulátorů by mohl zamíchat rozložením startovního pole napříč celou sérií. „Pro nás je důležité připravit se na nová pravidla. Chceme mít znalosti v oblasti vývoje. Pro inženýry DS je důležité, aby byli připravení. V současnosti není naším cílem navrhovat baterie pro všechny týmy. Naším cílem je vybudovat to nejlepší auto a bojovat o vítězství v každém závodě. Zaměřujeme se na motor.“

Tým DS Virgin plánuje velké změny. Od následující sezony možná kompletně změní typ motoru. „Nemohu odpovědět na to, zda změníme koncepci motoru. Navrhli jsme zcela nový vůz, začali jsme od nuly. Nechtěli jsme se držet současného monopostu. Zlepšili jsme práci s energií, ale nevíme, jestli to bude stačit. Pro jistotu snížíme hmotnost vozu,“ dodal Mestelan.

Podmínky tendru jsou následující: Maximální výkon musí být omezen na 250 kW (v letošní sezoně 170 kW v závodě). Uchazeči mohou předložit dvouletý nebo tříletý plán. Podle očekávání by se výběrového řízení měly zúčasnit firmy Renault, Mahindra a současný dodavatel Williams. Žádost o dodávání baterií pro pátou sezonu musí být odeslána do 8. června a výsledky by měly být známy do 24. června.