Dragon Racing jmenoval hlavním inženýrem bývalého muže McLarenu

Celých sedmnáct let strávil v F1, z toho deset u McLarenu. Do formule E nakoukl Jakob Andreasen uplynulou sezónu v jejím úplném závěru coby závodní inženýr José-Maríi Lopéze v týmu Dragon Racing. Ten jej pro tu nadcházející rekrutoval již jako hlavního závodního inženýra.


Andreasen v minulosti prošel týmy formule 1 jako Williams, Force India nebo McLaren. Všude tam zastupoval seniorské role závodního inženýra a dohromady v tomto prostředí strávil sedmnáct let. Tento obrovský balík zkušeností proto nenechal chladným šéfa Dragon Racing šampionátu formule E Jaye Penskeho, který jej okamžitě jmenoval hlavním inženýrem své stáje pro nadcházející zlomovou sezónu.

V té by se tým s americkými základy rád odlepil ode dna výsledkové listiny, neboť  dosavadním maximem mu jsou jen chvilkové záblesky dobré formy jako tomu bylo například minulý ročník v Curychu. V celkovém součtu šampionátu to stačilo pouze devátou příčku za nasbíraných 41 bodů.

„Šampionát na mě obrovsky zapůsobil všemi jeho aspekty. Jde o lokality, přístupnost vůči fanouškům, úroveň závodění, které je vyrovnané, až po přítomnost elitních týmů a pilotů, kteří se v padoku nachází. Formule E navíc rapidně roste, stává se vysoce významným sportem s velmi dobře definovanou identitou. Nemohl jsem být více nadšený tímto šampionátem,“ tvrdí velezkušený Andreasen.

Čtěte také: DS UKONČILA SPOLUPRÁCI S VIRGINEM, JEHO TOVÁRNÍM TÝMEM SE STANE TECHEETAH

Týmy si žádají návrat do Kalifornie. Chtějí se představit největšímu trhu