Chystá se radikální, zcela inovativní, změna závodního formátu formule E

Experimentální krok chce učinit šampionát elektrických formulí zavedením zcela neotřelého závodního formátu, který mnohem více interaguje s fanoušky. Mohlo by se jednat o virtuální realitu v reálném čase?

Formule E je relativně nový produkt rodiny Mezinárodní automobilové federace, a jakožto téměř každý nově uvedený produkt na trh prochází neustálým vývojem. Abychom na místě vyčetli všechny změny za uplynulé tři ročníky, zabralo by to hodiny. Tak snad raději někdy příště. Důležitá je v tomto momentě přítomnost a především pak budoucnost.

V současnosti se totiž diskutuje nad možností radikálně změnit dosavadní závodní formát. Proč? Vizí budoucnosti je přímé a především rozsáhlé zapojení fanouškovské obce. Tento odlišný přístup by pak mohl být aplikován již pro sezonu 2018/19. Tedy v té, kdy zároveň do hry vstoupí druhá generace vozů. Ta se bude vyznačovat prodlouženou výdrží akumulačních jednotek, přičemž dojde k odstranění nutnosti měnit během závodu vozy.

„Diskutovali jsme o tom,“ uvedl šéf nejmenovaného týmu účastnícího se šampionátu formule E. „Některé návrhy jsou, mírně řečeno, pěkně švihlé, nicméně je to důležité téma, jehož závěry si nemůžeme dovolit uspěchat. Musíme porovnat, co je v této klíčové sezoně důležité pro samotnou formuli a také diváky.“

Čtěte také: Kalendář formule E kompletní. Šampionát zavítá do Švýcarska

„Můžeme opustit klasický přístup k motorsportu, ale musíme se vydat jinou cestou,“ prozrazuje naopak profesor Burkhard Göschel z FIA. „Musíme integrovat některé nové myšlenky ze světa IT a vytvořit formát, který jde ve stopách nového technologického světa. Možná by formule E neměla jít takovým klasickým směrem a raději se ubrat inovativním.

Pouze jsme tuto možnost diskutovali a bylo to hodně zajímavé. Musíme přesněji vyspecifikovat to, jak bychom s tím naložili. Podle mého názoru však jde o cestu, kterou by se formule E měla vydat,“ dodává Göschel.

Na veřejnost zatím neprosákly žádné detaily, ale hojně se mluví o aspektech integrace s fanoušky skrze virtuální realitu v reálném čase. Není však zřejmé, jestli je reálné spekulovat o nasazení do páté sezony.

Napsat komentář