Chce formuli E pro sebe, nabídl 600 miliónů eur

Alejandro Agag vybudoval dobře fungující šampionát formule E z ničeho, přesto on sám nemá hlavní slovo v otázce jeho dalšího vývoje. To by se ale po překvapivém podání nabídky na odkoupení všech podílů společnosti mohlo změnit.


Bezpochyby šokoval. Výkonný ředitel série elektrických formulí Alejandro Agag v dopise adresovaném předsedovi představenstva soutěže sděluje své ambice mít větší vliv na budoucí vývoj šampionátu. Dosáhnout toho přitom chce získáním plné moci odkoupením všech vlastnických podílů.

„Jako podnikatel bych chtěl zvýšit svůj zájem a vliv v otázce dalšího vývoje šampionátu. Pevně věřím v buducnost formule E a tato nabídka vyjadřuje mou víru. Z tohoto důvodu si dovoluji podat návrh na odkoupení všech akcií společnosti v hodnotě 600 miliónů eur,“ píše Agag ve zmiňovaném dopise.

Čtěte také: VIDEO: VE FERRARI UŽ NENÍ ELEKTŘINA SPROSTÝM SLOVEM. TOHLE JE DŮKAZ!

Snaha o plné převzetí série není nepochopitelná. Agag stál u zrodu formule E, přičemž o přežití do druhé sezony se mluvilo spíše jako o zázraku. Nyní se nacházíme ve druhé polovině čtvrté sezóny, šampionát do této doby přilákal už mnoho předních automobilek a značek se zaměřením nejen na směr automotive. Některé dokonce přetáhl z konkurenčního prostředí formule 1. Právě za těmito úspěchy pak stojí především Alejandro Agag.

VIDEO: Šampionát Jaguaru se poprvé představí v Berlíně