Brzký rozchod s nováčkem, Neel Jani opouští Dragon Racing

Pouze jediný závodní víkend vydržel Neel Jani ve formuli E, když se týden před ePrix Marrákeše dohodl s týmem na ukončení spolupráce. Na jeho místo Dragon Racing povolal zkušeného Lópeze.


Vztah Neel Jani a Dragon Racing už neplatí. Nováček ve Formuli E přitom příliš dlouho nepobyl. Elektrický monopost si vyzkoušel pouze během předsezonních testů ve Valencii a před měsícem při úvodním podniku v Hongkongu, kde v obou ePrix shodně obsadil osmnácté místo.

Ještě před začátkem sezony to přitom vypadalo na slibně se rozvíjející kooperaci společně s Porsche, jehož je Jani pilotem v sérii vytrvalostních vozů WEC v kategorii LMP1. Jak známo, německá automobilka se vzdává svého programu ve WEC a veškeré své prostředky od příštího ročníku bude soustředit na formuli E. Ve hře tudíž rázem bylo i „propůjčení“ inženýrů k Dragon Racing. Šlo by o podobnou formu spolupráce, jako tomu je například u týmu Andretti, jež spojil síly s BMW nebo Venturi a HWA.

Čtěte také: HROMADNÝ ÚPRK AUTOMOBILEK DO FORMULE E! JAK SI TO VYSVĚTLIT?

Už před Hongkongem ale tato možnost vzala za své a Dragon Racing se úvodními dvěma závody protrápil a jako jediný tým nezískal ani bod. „V důsledku nepředvídatelných změn jsme se s týmem dohodli, že nejlepším řešením do budoucna bude, když ukončíme spolupráci,“ sdělil Jani v rozhovoru novinářům.

Švýcar po odchodu z formule E pro letošek zůstává členem programu Rebellion LMP1, který je jediným v jeho agendě pro rok 2018. Místo po Janim obsadí Jóse María López, v loňské sezoně ještě pilot DS Virgin Racing a držitel dvou pódiových umístění.

Další podnik formule E se jede v sobotu 13.ledna v Marrákéši. Po akci následují jednodenní testy nováčků, jichž se účastní například i Paul di Resta, kterého fanoušci motorsportu dobře znají z F1, a další piloti aspirující na sedačky v nejprestižnější sérii.

Osobnosti F1 míří do řídících rolí formule E, budou plnit důležitý úkol