BMW zmeškalo první, velmi utajované, oficiální testy druhé generace vozu formule E

V pondělí na okruhu Monteblanco začaly první oficiální testy nového monopostu formule E pro nadcházející sezónu. Testy jsou pro veřejnost a média uzavřeny. Do Španělska překvapivě neodcestovala automobilka BMW.


Neočekávanou zprávou je, že automobilka BMW nestihla své přípravy v továrně v Mnichově a do Španělska proto vůbec neodcestovala. Německý výrobce se údajně rozhodl na poslední chvíli.

„Během našich finálních příprav, krátce před naložením auta, došlo k neočekávané poruše, tudíž jsme se rozhodli pokračovat v práci na voze v Mnichově,“ uvedl mluvčí automobilky k celé situaci.

BMW oficiálně do šampionátu vstoupí počátkem příští sezóny. Již od konce druhé ji ovšem ve formuli E můžeme vídat v rámci partnerství se současným týmem Andretti. Cílem je nyní stihnout alespoň druhé testy, které jsou naplánovány na duben a uskuteční se na okruhu Calafat.

Prvních testů se tak nejspíše účastní pouze sedm výrobců z celkových devíti. Usilovně se přitom na okruhu Monteblanco testovalo už v pondělí. Druhý den, pro média uzavřených testů, je naplánován na středu. Přítomni podle dostupných informací jsou zástupci automobilek Audi, DS Performance, Jaguar, Mahindra, Nissan, Penske a Venturi.

Jediný tým NIO veřejně potvrdil svou neúčast, nicméně někteří jeho zaměstnanci jsou přítomni kvůli nepostradatelnému procesu dalšího osobního rozvoje.

Časy pondělních jízd nebyly oficiálně měřeny. Bylo rovněž uskutečněno několik důležitých setkání, která byla vedena v nejvyšší tajnosti. Nějaké detaily ze zákulisí by se přesto po skončení testů mohly objevit. Minimálně z natáčení, jež je naplánováno rovněž na úterý.

Nominovaní jezdci pro druhý testovací den

Audi – Lucas di Grassi
DS – Stepháne Sarrazin
Jaguar – Nelson Piquet
Mahindra – Felix Rosenqvist
Nissan – Sébastien Buemi
Penske – Jerome d’Ambrosio
Venturi – Tom Dillmann